Font Size

SCREEN

Cpanel

Oficiálna internetová stránka obce

Oznam o výsledkoch testovania na koronavírus v našej obci

Netestovali sa deti do 10 rokov. Občania nad 65 rokov sa nemuseli, ale aj tak niektorí boli. Niektorí občania sa zúčastnili testovania v iných obciach. Účasť našich občanov v našej obci bola cca 85 %.
V obci sa testovalo na základe tzv. systému Časeniek ktoré boli vytvorené a roznesené obecným úradom., čo občania ocenili, pretože nemuseli dlhé hodiny stráviť pri čakaní. Keď sa o tomto systéme dozvedeli občania z okolitých obci, tak sa začali k nám chodiť testovať, čo síce nebolo zakázané ale prednosť mali naši občania. V nedeľu už žiadny nával občanov nebol.

Z tohto Oznamu je zrejmé, že aj v našej obci máme 16-tich pozitívne testovaných spoluobčanov. V žiadnom prípade nemožno týchto občanov odsudzovať resp. títo občania sa nemusia za to hanbiť. Je to vírus, ktorý môže dostať každý z nás. Ide len o to, aby títo občania s pozitívnym výsledkom testu nevychádzali 10 dní zo svojich obydlí aby tak nenakazili iných občanov. Zároveň však upozorňujeme, že aj osoby žijúce s týmito pozitívne testovanými občanmi musia dodržať karanténu po dobu 10 dní.

Obecný úrad ponúka týmto rodinám pomoc alebo nejakú službu (ak im ju neposkytnú príbuzní resp. iní spoluobčania) Kontakt: 043 5894251, 0903 550171.

Máme už v obci aj občanov, ktorí spred dvoch týždňov po pozitívnom testovaní a po karanténe už môžu normálne fungovať, takže veríme, že aj ostatní pozitívne testovaní občania a ich spolubývajúci sa po10-tich dňoch zapoja do normálneho každodenného života.
Prosíme spoluobčanov, aby boli zodpovední nielen k sebe ale aj k ostatným spoluobčanom.

Nachádzate sa tu: Home Najnovšie správy Oznam o výsledkoch testovania na koronavírus v našej obci