Font Size

SCREEN

Cpanel

Oficiálna internetová stránka obce

Informácia po celoštátnom testovaní na koronavírus v našej obci

V obci sa v oboch kolách testovalo na základe Časeniek ktoré boli vytvorené a roznesené obecným úradom, čo občania ocenili, pretože nemuseli hodiny stráviť čakaním na test v dlhom rade.

Z obidvoch kôl testovania  je zrejmé, že  máme 16 + 4  pozitívne testovaných  spoluobčanov Niektorí občania sa testovali mimo našej obce a niektorí sa testovali PCR testami.

Je dôležité, aby občania s pozitívnym výsledkom testu nevychádzali 10 dní zo svojich obydlí aby tak  nenakazili iných občanov. Zároveň však upozorňujeme, že aj osoby žijúce v rodinách s týmito  pozitívne testovanými občanmi musia dodržať karanténu po dobu 10 dní.

Z tohto dôvodu obecný úrad ponúka týmto rodinám pomoc alebo nejakú službu (ak im to neposkytnú príbuzní resp. iní spoluobčania ) Kontakt : 043 5894251, 0903 550171.

Teraz máme  v obci aj občanov, ktorí spred dvoch, troch  týždňov po pozitívnom testovaní a po karanténe už môžu normálne fungovať, takže veríme, že aj ostatní pozitívne testovaní občania a ich spolubývajúci sa  po povinnej karanténe  zapoja do normálneho každodenného života.

Prosíme však občanov aby boli zodpovední nielen k sebe ale aj k ostatným spoluobčanom a aby karanténu dodržiavali.

Nachádzate sa tu: Home Najnovšie správy Informácia po celoštátnom testovaní na koronavírus v našej obci